Barefoot

PROČ BAREFOOT A PROČ ZROVNA CRUS?

Možná vás už napadlo, že byste rádi chodili naboso, protože jste slyšeli, že je to zdravé, nebo protože vás už nebaví chodit v botách, nebo máte nějaké úplně jiné důvody.
Ponožkoboty CRUS se pravému významu pojmu barefoot (= chůze naboso) přiblížily na půl milimetru. Zhruba tolik dělí vaše chodidlo od povrchu, po kterém si vykračujete. Díky této tenké, měkké bariéře bude prožitek z vnímání terénu a přírody ještě hlubší.

Chcete změnit držení těla? Přirozeně našlapovat tak, jak to uměli naši předkové, než si svázali nohy do bot? Dejte prstům svobodu, zpevněte si svaly, protáhněte šlachy a vraťte se o krok blíž k přírodě.
Hoďte se do pohody, osvoboďte nohy, zahoďte křusky a nazujte CRUSky.

CRUSky ocení vaše děti i vy. Pro vývoj klenby dětské nohy, citu pro rovnováhu, zapojování správných svalů a prstů a objevování světa nemusíte dělat zas tak moc – děti si CRUSky zamilují. Žádné zapínaní, šněrování – prostě nazujete a jedete bomby.

Ponožkoboty CRUS můžete použít pro běžné chození, sport, turistiku, běh, do fitka, do kanceláře, na doma po zahradě, na vodní sporty, návštěvu hospody, hlídání dětí, cestu kolem světa atakdále atakdále.

Vyrážíte k inlajnové stezce pěšky a nemáte kam schovat boty? Chcete se na cyklovýletě nebo po celodenním bloudění v horách na chvíli přezout do něčeho pohodlného, ale bačkory se vám do zavazadla nevešly?
CRUSky se vejdou do každého batohu i do každé kapsy. Kdo by odolal kapesním botám?

Barefoot CRUS vás chtějí přiblížit přírodě. A umí to skvěle.

PŘEDNOSTI BAREFOOT PONOŽKOBOT CRUS

  • tenká podrážka pro větší požitek z chůze „naboso“
  • odolnost díky konstrukci z  UHMWPE vlákna
  • prodyšnost
  • antibakteriální funkce díky nanočásticím mědi
  • použití čistě přírodního kaučuku
  • snadná sbalitelnost
  • nízká hmotnost
  • prstová konstrukce zabraňující sklouzávání

Z ČEHO DĚLÁME PONOŽKOBOTY CRUS?

Kotníková část

Kotník chrání odolná směs umělých vláken (40 % nylon, 40 % polyester, 20 % elastan)

Hlavní část

Hlavní část ponožkobot CRUS je konstruována z vlákna UHMWPE. To je bezzápachový netoxický materiál s vysokou odolností vůči oděru, přetržení, mechanickému poškození a povětrnostním vlivům. Určitě vás bude zajímat, že např. lana z tohoto materiálu se používají jako 8× pevnější náhrada ocelových lan. Je dost těžké takové vlákno poškodit, přetrhnout nebo přeřezat. Tohle jistě oceníte, až se budete prodírat roštím.

Díky použití UHMWPE vlákna se ponožkoboty CRUS nevytahají ani při dlouhodobém používání a opakovaném vyzouvání/obouvání.
Pro dostatečnou odolnost tedy stačilo uplést ponožku z jemného úpletu, aby byla zajištěna i maximální prodyšnost. Potu ani vodním parám nestojí v cestě žádná překážka, nohy tak v pohodě větrají.

Z vnitřní strany je na vlákna ponožky nanesena měděná nanovrstva. To aby se nemnožily bakterie a plísně způsobující zápach nohou.

Podrážka

Podrážka je vlastně jen 0,5 mm tenká pružná vrstva gumové směsi. Tak tenká a elastická, že můžete dokonale vnímat strukturu terénu každým milimetrem chodidla. A protože příroda je to, oč tu běží, použili jsme pro výrobu gumové směsi pouze přírodní kaučuk. Pro maximální prodloužení životnosti doporučujeme uchovávat ponožkoboty CRUS na suchém stinném místě, ideálně v pytlíku, který jste dostali se svými CRUSkami.

Skrz spodní vrstvu se na chodidlo nedostane žádná špína ani vlhkost. Díky protiskluzové úpravě je možné boty/ponožkoboty používat např. i pro vodní sporty. Vysoká odolnost použitých materiálů chrání nohu před zraněním.

Dospělácké CRUSky děláme jako pětiprsťáky. Když noha navlhne, ať už vlivem počasí nebo větší zátěže, při které už pot není možné odvětrat, může se dostavit nepříjemný pocit sklouzávání obuvi. U bezprsťáků by tak v krajním případě mohla hrozit ztráta ponožky. CRUSky jen tak neztratíte – pět prstů drží ponožkobotu na svém místě.
Kromě toho si na procházce můžete natrhat dost botanických vzorků, aniž byste se museli ohýbat.

Přátelské varování: Ponožkoboty CRUS nejsou plnohodnotnou náhradou běžné obuvi! Při šlápnutí na hřebík, trn, ježka a jiné ostré předměty může dojít ke zranění chodidla. Při použití CRUSek v terénu je tedy třeba vždy zvážit, na co všechno už si vaše chodidlo při kontaktu s terénem zvyklo!

CRUS FAQ